Neşeli Sözlük Nedir?

Neşeli Sözlük; Ebeveyn ve Çocuklar İçin Güvenli Bilgi Kaynağı'dır.

Soru Görüş ve Önerileriniz için

İçişleri Bakanlığı’ndan “Kısmi Kapanma” genelgesi

Kabine toplantısında 2 hafta kısmi kapanma kararı sonrası,İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Kısmi Kapanma” konulu genelge gönderdi.

14 Nisan 2021 Çarşamba günü saat 19.00’dan itibaren ülke genelini de özel istisnalar haricinde işyerleri hafta içi 07.00-18.00 saatleri arası açık olabilecek. Hafta içi 65 yaş ve üstü kişiler 10-14 saatleri arası, 18 yaş altındakiler ise 14-18 saatleri arasında sokağa çıkabilecek.

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Kısmi Kapanma” konulu genelge gönderdi. 14 Nisan 2021 Çarşamba günü saat 19.00’dan itibaren ülke genelini kapsayacak şekilde iki haftalık kısmi kapanmaya yönelik alındığı belirtilerek, alınan tedbirler genelge ile yayımlandı.

Genelgeye göre, istisna dışındaki işletmeler sokak kısıtlaması çerçevesinde hafta içi 07-18 saatleri arasında açık olabilecek. Restoran ve lokantalar hafta içi 07-19 saatleri arası gel-al ve paket servisi, 19’dan sahur saatine kadar ise paket servisi hizmeti verilebilecek. Hafta sonları ise sabah 10’dan sahur saatine kadar paket servisi yapılabilecek.

Ayrıca alınan yeni önlemlerde lokanta ve benzeri işletmeler ramazan boyunca sadece belirlenen saatlerde paket ve gel-al hizmetiyle çalışmalarını yürütecek. Yeme içme hizmeti veren spor salonu,kafe, kıraathane, lokal, çay bahçesi, benzeri mekanlar faaliyetlerine bayram sonuna kadar ara vermesi kararlaştırıldı.

Paylaş: