Neşeli Sözlük Nedir?

Neşeli Sözlük; Ebeveyn ve Çocuklar İçin Güvenli Bilgi Kaynağı'dır.

Soru Görüş ve Önerileriniz için
Gören dönüp bir daha bakıyor Laz işi "uçan araba" Eskişehir haberleri
Karadenizli bir kaportacının iş yerinin çatısına koyduğu eski otomobil, uzaktan bakınca “uçan araba” sanılıyor.
Uçan arabası Cezeri ne zaman gelecek? Cezeri uçan arabanın özellikleriyle  ilgili bilgiler

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanlığı görevini de yürüten Bayraktar’ın açıkladığı “Cezeri” isimli Türklerin uçan arabası 2025 yılına göklerde uçması planlanıyor.

Video | Japonya'da geliştirilen yeni 'uçan araba'nın tanıtımı yapıldı |  Euronews

Japon elektronik devi NEC, Cartivator isimli startup firmasıyla birlikte yeni geliştirdikleri Japonların uçan arabası.

Dünyanın ilk uçan otomobili olan ve Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkaran Hollandalı şirket PAL-V için ön siparişleri almaya başladı. Otomobilin son halile meraklısı ve taliplilerine tanıtıldı. Araç karada 160 km hıza çıkarken, havada ise 11 bin feet’e kadar yükselen aracın 179 km hıza kadar çıkabildiği belirtildi.

Şirket, siparişleri kendi özel internet sitesi üzerinden alıyor. Ancak bu aracı kullanmak için pilot lisansı gerekiyor.

Uçan araba hayalleri gerçek mi olacak?

Merkezi ABD’de bulunan şirketin yaptığı uçan araba.Bir depo yakıt ile karada ve havada oldukça uzun mesafe gidebilen araç, karada 850, havada 700 kilometre uzağa gidebiliyor.Havada saatte 200 km, karada 160 km hız yapan bu İki kişilik aracın 200 kilogram da yük taşıma kapasitesi bulunuyor. Aeromobil adlı uçan araba, havalandığı sırada kanatlarını açarak adeta bir uçak görünümüne kavuşuyor.

Rolls-Royce announces plans for 250-mph hybrid VTOL air transporter

Lüks ve pahalı araçların temsilcisi Rolls-Royce adlı şirketin ürettiği ,250 mph Hibrit VTOL adı verilen araç yükselip yola çıktığında, ana kanat ve kuyruklar tam güç çalışarak yaklaşık 402 km/saat hıza ulaşabilen,  250 metrelik yükseğe kadar çıkan ve dört ila beş yolcu taşıyan hibrit elektrikli VTOL uçan araba ,bu araç küçük bir batarya ve çalışan bir gaz türbini jeneratörüyle çalışıyor.

Paylaş: