Neşeli Sözlük Nedir?

Neşeli Sözlük; Ebeveyn ve Çocuklar İçin Güvenli Bilgi Kaynağı'dır.

Soru Görüş ve Önerileriniz için

Sosyal medya da Facebook ,Instagram ,TikTok gibi medyalarda güzel bebek fotoğrafları ,hayvan fotoğrafları ,videoları paylaşılıyor. Hesabın sahibi; Taze bir anne, Hamarat anne, Masum bir çocuk, Sevimli Dostlar gibi bir çok isim altında açılan sosyal medya hesaplarından paylaşılan binlerce foto ve videolar mevcut.Daha ne olduğunun farkında bile olmayan bir çocuğu güldürmek, oynatmak ve aile içinde komik olan bu durumları paylaşarak hiç sadece beğeni ve takipçi kazanmak için hiç tanımadığımız insanlara ulaştırmak ne kadar doğru.

Çocuğumuzda olsa ,evde evcil hayvanımızda olsa,dışarıda akli dengesi yerinde olmayanları konuşturarak video, fotoğraf hem ahlaki açıdan etik değil, hem İslam dini açısından kul hakkına girer.Bunu bir kazanç kapısı görerek paylaşımlar yapmak bilmediğimiz kötü niyetli insanlara da fırsat sağlar.
Bir çok gencin kamera karşısına geçip sadece dans ederek paylaşımlar yaparak kendini beğendirmeye çalışması anlaşılır bir durum değil. Dünya genelinde bir çok çocuk ve gencin hiçbir işe yaramayan,yarı küfürlü konuşmalar, ha ha ,hi hi gibi gülmeler çekilen videolar tüm dünyanın ortak sorunudur. Bilgi çağında yaşadığımız zamanda çocuk ve gençlerin bu sebeblerle sosyal medyalarda kendine yer edinme çabalarıyla tüm hayatları boş ve amaçsız heba olup gitmektedir.
Toplum ahlakına tamamen aykırı olan bu durumdan dolayı sevgili aileler çocuklarınızın, hayvan sahipleri, takipçi kazanacağım diye sokak hayvanlarının, akli dengesi yerinde olmayanların, evdeki yaşlıları bu çarpık sisteme alet etmeyin. Gerekirse devlet bu konuda çalışma yapmalı maddi yaptırımlar uygulamalı.
Toplumum değerlerine dinamit etkisi yapan bu düzene kanunlarla mutlaka dur denilmeli..

Paylaş: