Neşeli Sözlük Nedir?

Neşeli Sözlük; Ebeveyn ve Çocuklar İçin Güvenli Bilgi Kaynağı'dır.

Soru Görüş ve Önerileriniz için
Atılacak somut adımlar neler? Sokağa çıkma yasağı olacak mı? - Son Dakika  Flaş Haberler

65 YAŞ ÜSTÜNE 10-13 saatleri- 20 YAŞ ALTINA 13-16 saatleri arasında sokağa çıkabilecek.

Kurallara uymayanlara idari para cezası kesilecek

Önü alınamayan COVID-19 salgınına yönelik yeni tedbirler alan hükümet 20 Kasım Cuma saat 20.00’den itibaren 31 Aralık 2020 tarihine kadar ,sinema salonları, nargile salonları, elektronik oyun salonları, bilardo salonları, lokaller ,kahvehane, kıraathane, kır bahçesi, internet kafe çay bahçeleri ile halı sahaların faaliyetleri ise yeni bir karar alınıncaya kadar durdurulacak.

Alışveriş merkezi, market, berber, kuaför ve güzellik merkezleri, restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme ­içme yerleri  10.00-20.00 saatleri arasında hizmet verebilecek.

Akşam saat 20.00’den sonra  restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya veya online yemek sipariş firmaları sadece; “gel­-al” hizmeti ya da telefonla ve online sipariş üzerine paket yemek servis hizmeti verilebilecek.

İl ve ilçe Umumi Hıfzıssıhha Kurullarınca tek tek belirlenmek ve yerleşim sahasında bulunmamak kaydıyla şehirlerarası kara yolları kenarında bulunan ve şehirlerarası toplu ulaşım veya lojistik amaçlı araçlara hizmet veren dinleme tesislerinde yer alan yeme ­içme yerleri kısıtlamalardan istisna tutulacak.

KAYNAK:DHA

Paylaş: