Neşeli Sözlük Nedir?

Neşeli Sözlük; Ebeveyn ve Çocuklar İçin Güvenli Bilgi Kaynağı'dır.

Soru Görüş ve Önerileriniz için

Kullanılmış çay poşetini soğuduktan sonra güneş yanığı ve böcek ısırıklarını iyileştirmek için kullanabilirsiniz. Ya da gözlerinizin üzerinde biraz bekleterek yorgunluk izlerinizi silebilirsiniz.

Salatalık kabuklarını arılar sevmez.Arıların çok olduğu yere veya kovan yakınlarına koyarsanız arılar oradan hızla uzaklaşacaktır.

Sivrisineklerden kurtulmak istiyorsanız bir kaç damla lavanta yağını sulandırarak odaya sıkarsanız .Sivrisinek dahil bir çok uçan böcek lavanta kokusunun olduğu yere gelmez.

Sabahları yorgun uyanıyorsanız yatağınızın üzerine karbonat serpin ve üz dört saat sonra süpürün,bunu ayda bir yaparsanız yatağınızı mayklardan korumuş olur ve sizde daha zinde kalkarsınız.

Çocuğunuzun Antibiyotiğe alerjisi varsa 8 saatte bir ayağının altına kuru soğanları halka halka kesip koyarsanız,antibiyotik etkisi yapar.

Ateşi olan kişiye zencefilli su içirirseniz ateşi hızlıca düşer.

Ateşi olan kişinin ayağının altına limon koyarsanız ateşinin düştüğünü göreceksiniz.

Burnunuz tıkalıysa sıcak suyun içine bir tatlı kaşığı kuru nane atıp buhu yaparsanız faydasını hemen görürsünüz.

Öksürükten kurtulmanın bir yolu da Göğüs ve sırt bölgesine Hakiki zeytinyağ ve karabiber karışımı sürüp üzerine havlu kağıt koyup terlerseniz ve bunu üç dört gün düzenli bunu yaparsanız ve sonunda da banyo yaparsanız (özellikle bu yöntem çocuklarda çok etkilidir.)faydasını göreceksiniz.

Bir diğer yöntemde bir kaç damla okaliptus yağı ile masaj yaparak sürüp terleyebilirsiniz.

Eklem ağrısı çekilen yere ılıtılmış zeytinyağı ile masaj yaparsanız ağrınız hafifleyecektir.

Hakiki kırmızı biberi ,zeytin yağ ile ılıtıp ağrıyan yere sürüp bir bez ile sarıp bekletirseniz faydasını görürsünüz.(Düzenli yapılması gerekir haftada 2 -3 kez ,sürüldükten sonra hafif bir yanma yapabilir.)

Fişleri prizden çekerken ya da elektrikli eşyaları sağ elimizle çekmeliyiz,olası bir çarpma anında akım direk kalbe gidip durmasını önleme adına.

Paylaş: