Neşeli Sözlük Nedir?

Neşeli Sözlük; Ebeveyn ve Çocuklar İçin Güvenli Bilgi Kaynağı'dır.

Soru Görüş ve Önerileriniz için

Bir öğrencinin olmazsa olmazı çantasıdır. Okul dönemi boyunca hergün kullandığımız çantaları alırken nelere dikkat etmeliyiz. Öncelikle alacağımız çantanın çocuğun boyuna ve gideceği sınıfa uygun olması gerekir.Malum günümüz müfredatına göre okul çantaları çok ağır oluyor.

Gereğinden büyük alınan çantalar çocuğun sırt yapısına zarar verir.Çanta alırken çantanın sırtı desteklemesi ve anatomik yapıya uygun olması gerekir.

Çantanın kumaşının ve boyasının sağlığa zararlı olup olmadığı mutlaka kontrol edilmelidir. Bazı boyalar cilt sorunlarına hatta kansere kadar varan sağlık sorunlarıba yol açabilmektedir.

Çantaların askı ve tutma bölümünün ince olamaması gerekli kalınlıkta olması gerkir. İnce askı ve tutma yeri hep çocuk deforme olur ,hem sırta, omuza büyük rahatsızlık verir.

Okul çantasının içinin mutlaka astarlı olmasına dikkat edilmeli. Hiçbir bölümünde plâstik kaplama olmamalı .Çünkü sürekli kullanılan,her türlü hava şartına mâruz kalan çantaların plastik kısımları hemen zarar görüp dökülmeye ve çantanın kumaş kısmının çabucacık deforme olmasına neden olur.

Paranızın karşılığını almak istiyorsanız çanta alırken markasına değil kumaşına, iç astarına, tutma yerlerinin dikişine,askıların süngerle desteklenmesine ve kalınlığına dikkat edilmeli.

Çantaların arka kısımlarının süngerli ve destekli olmasına, kumaşının su geçirmemesine dikkat edilmesi gerekir.

Paylaş: