Neşeli Sözlük Nedir?

Neşeli Sözlük; Ebeveyn ve Çocuklar İçin Güvenli Bilgi Kaynağı'dır.

Soru Görüş ve Önerileriniz için

NİAGARA NEHRİ’NDE BULUNAN JAPON BALIĞI ŞAŞKINLIK YARATTI

2019 yılında Amerika’da büyük olasılıkla sahibi tarafından tuvalete atıldıktan sonra pis suların içinden bir nehire ulaşarak hayatta kalmayı başaran küçük japon balığı bulundu.

Balığın çevreye uyum sağlıyarak yaklaşı 35 santime yani bir köpek balığı boyutuna ulaştığı görüldü.

ABD'de dev Japon balığı yakalandı | NTV

Japon balıkları, Sazan ailesinindendirler genellikle akvaryumlarda yaşadığını sandığımız minik balıklar 2,5 ila 5 santimetre uzunluğa ulaşabilirler ve ortalama ömürleri 20 yıldır.Ancak vahşi doğada da az da olsa hayatta kalmayı başaran japon balıklarının 30-35 santime kadar büyüdüğü biliniyor ancak asıl tuvalete atılıp sifon çekildikten sonraki zorlu yolculuktan nasıl sağ çıktığı merak konusu oldu.

Canlı Petshop Hediyelik Japon Fanus Seti (2 Adet Balık Fiyatı

Balık nehri koruyan Buffalo Niagara Waterkeeper (BNW) adında kar amacı gütmeyen bir organizasyon tarafından nehrin Kara Kaya Kanalı’nda yakalandı.

(Niagara Nehri, kaynağı Erie Gölü’nden Ontario Gölü’ne uzanan ve debi’si yüksek olan ( 5.796 m³/s) 58 Km uzunluğundaki nehirdir. Kanada’nın Ontario eyaleti ile Birleşik Devletler’in New York eyaleti arasındaki sınırın bir parçasını oluşturur. )

Japon balığının New York’ta bulunan Niagara Nehri’ndeki bir atık su arıtma tesisinin aşağı akıntı tarafında bulunan balık yaklaşık 35 cm uzunluğu ile yetkilileri şaşkına çevirdi.

Niagara Nehri(Niagara Nehri, Erie Gölü’nden Ontario Gölü’ne uzanan 58 Km’lik nehirdir. Kanada’nın Ontario eyaleti ile Birleşik Devletler’in New York eyaleti arasındaki sınırın bir parçasını oluşturur. )
Paylaş: