Neşeli Sözlük Nedir?

Neşeli Sözlük; Ebeveyn ve Çocuklar İçin Güvenli Bilgi Kaynağı'dır.

Soru Görüş ve Önerileriniz için

Naci el- Ali,Filistinli karikatürist ” Hanzal’nın”kahramanı olan Naci el- Ali , dünyanın en değerli karikatür sanatçılarından biridir.

Hanzala karikatürü Naci el-Ali insanlığın Filistin’de yaşananlara sessiz kalmasından ötürü küskünlüğün ifadesi olarak hep sırtı dönük resmetti.

Naci el-Ali - Vikipedi

Naci el-Ali bir açıklamasında Hanzala için “O benim 10’lu yaşların başındayken ülkemi Filistin’den sürüldüğümü hatırlatıyor.”demişti.

Genç Dergi / Naci el Ali`nin "Hanzala" Karikatürleri!

Naci el- Ali Hanzala’ya dair: Hanzala 10 yaşında doğdu ve her zaman 10 yaşında olacak ,vatanına döndüğünde 10 yaşında olup,ondan sonra büyümeye başlayacak,doğan’ın kanunları ona işlemeyecek, o eşsiz biri,her şey vatanına döndükten sonra normalleşmeye başlayacak .Ben Hanzala’yı yoksulluğun ve acının sembolü olarak resmettim ve adını Hanzala koydum.

Kanı ile Filistin'i Çizen Adam: Naci el-Ali foto galerisi 44. resim

Filistinli Naci el-Ali 22 Temmuz 1987’de çalıştığı gazetenin Londra bürosunda doğru yürürken kimliği belirsiz bir saldırgan tarafından yüzünden vurularak ağır bir yara aldı.Naci el-Ali saldırısından sonra 5 hafta kadar yoğun bakımda bilinci kapalı hayata tutunmaya çalışsa da 29 Ağustos’ta yaşamını kaybetti.

Naci el Ali'nin albümü İz'de!

Naci el -Ali Filistin’in sırtı dönük çocuğu Hanzala’sı yetim kaldı.Hanzala Filistinli bir çocuktu Naci el -Ali’nin milli duyguları onu ulusaldan uluslararası bir yere taşıdı.Filisti’nin acısını tüm dünyaya duyurmak için elinden geleni yaptı. Bu nedenle insanlar onu sahiplendi ve kendi duygularını ifede eden Hanzala’yı çok sevdi.

Hanzala’nın künyesi;

Babasının adı:Önemli değil.

Annesinin adı: Nakba (Filistin topraklarında İsrail’in kurulduğu gün olan 15 Mayıs 1948’de temsil ediyor)

Kız kardeşinin adı: Fatma

Ayakkabı numarası: bilimiyor çünkü hep yalınayak dolaşır.

Paylaş: