Neşeli Sözlük Nedir?

Neşeli Sözlük; Ebeveyn ve Çocuklar İçin Güvenli Bilgi Kaynağı'dır.

Soru Görüş ve Önerileriniz için

GUHEM, Türkiye’nin Uzay ve Havacılık temalı interaktif eğitim yapan ilk eğitim merkezidir.Tam açılımı Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi.

Kurum uzay çalışmaları ile birlikte bu konuda ki uzmanların bir araya getiren seminer ve etkinliklerde düzenlemektedir. Türkiye’nin Dünya çapında uzay ile ilgili çalışmalarda bende varım diyebileciği çalışma ve uzman yetiştireceği nadide bir kurumdur.

Merkezde, 154 adet interaktif düzenek, Havacılık Eğitim Merkezi, Uzay İnovasyon Laboratuvarı, Kimya ve Biyoloji Laboratuvarı,Robotik Kodlama, Uzay, Havacılık ,Matematik Atölyeleri ile eğitim hizmeti vermektedir.

Yapılan etkinlik ve seminerler tüm uzay meraklıları da katılabilmektedir.

Kurum,Türkiye Yüzyılı çalışmaları doğrultusunda orta ve uzun vadedeki stratejik Milli Uzay Programı çevresinde çalışma yapmakta,yetenekli gençlere hayallerinin peşinde gitme,uzay programlarında bizde varız hedefiyle çalışmalarını desteklemektedir.

GÖKMEN UZAY HAVACILIK MERKEZİ(GUHEM) Bursa’nın Osmangazi ilçesinde bulunmaktadır.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde(BTSO), Bilmsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ve Bursa Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile 13 .500 metrekare üzerine kurulmuştur.

Bina özgün tasarımıyla Bursa’nın sembollerinden biri olan Avrupa’nın en büyük dünyanın ise sayılı merkezlerinden biri olan GUHEM 2019 yılında Avrupa Gayrimenkul Ödülleri(European Property Awards) kapsamında “Kamusal Yapılar ” kategorisinde de ödül kazanmıştır.

Paylaş: