Neşeli Sözlük Nedir?

Neşeli Sözlük; Ebeveyn ve Çocuklar İçin Güvenli Bilgi Kaynağı'dır.

Soru Görüş ve Önerileriniz için

Girişimcilik bir anlamda maceraprestçilik olarak algılansada.Sonuçta insan bilinmez bir yola adım atıyordur.

Ancak,oyunun kurallarını iyi bilirseniz,tuzaklara düşmeden belirlediğiniz hedefe güvenle ulaşabilirsiniz.

1.Gerektiği Kadar sermaye ile Başlayın:

Bir işe yatırım yapmak ,yatırım sermayesinin yanı sıra belirli bir oranda işletme sermayeside gerektirir.

Bu,genellikle altı ay üzerinden hesaplanır.Yeni işletmenizi altı ay boyunca sürdürecek kadar bir işletme sermayesi ile yola çıkmak uzmanlar tarafından şiddetle öneriliyor.İşletmenizin altı aylık genel giderlerini hesplayarak yatırım sermayesine bu aranıda dahil ederek hesaplamalısınız.Nakit yetersizliği,yeni kurulan işletmerin ömrünü azaltan sebeplerin başında gelmektedir.

2.Finans Bilginizi Arttırın:

Finans bilgisi,sadece muhasebe hesaplarıyla sınırlı olan bir alan değildir.Tüm dünyada verimliliğin maksimum önemli olduğu bu dönemdeyatırım planlarınızı yaparken verileri okuyabilmeniz,büyük önem taşımaktadır.

Gerek ülke içinde gerekse yurtdışı uluslararası piyasalardaki konjonktürü doğru okuyabilmek belirli oranda finas bilgisi gerektirir.

3-Kararsızlığı Bir Kenara atın:

Yapacağınız iş konusunda kararsızlık piyasayı kolayca başkasına kaptırmaya neden olacaktır.kararsızlık,sizin işe olan konsantrasyonunuzu da etkileyecektir.iş konusunda girişimcileri bekleyen tuzaklardan bir tanesi de kuracakları yapacakları iş konusunda yeterince kararlı duruş sergiliyememektedir.

Paylaş: