Neşeli Sözlük Nedir?

Neşeli Sözlük; Ebeveyn ve Çocuklar İçin Güvenli Bilgi Kaynağı'dır.

Soru Görüş ve Önerileriniz için

 Yaptığı başarılı çalışmalarla ülkemizi gururlandıran Türk bilim insanı BioNTech CEO’su Profesör Uğur Şahin, aşının virüsün bulaşmasını azaltacağını açıkladı.

ABD'li ortak devre dışı! Uğur Şahin ve Özlem Türeci, Türkiye'nin  koronavirüs aşısına ulaşabilmesi için devreye girdi - Haberler
Profesör Uğur Şahin, Çalışma arkadaşı ve eşi Özlem Türeci

İlk umut verici koronavirüs aşı denemelerinin arkasındaki bilim adamı, “gelecek yıl normal bir kış” olabileceğinden emin olduğunu iddia etti.Aşı olmuş kişinin covid-19’a yakalansa da hafif orta ateşle bir iki gün içinde atlatabileceğini söyledi.

Profesör Şahin, aşının insanlar arasındaki bulaşmayı azaltacağını ve aşı olan bir kişide gelişen belirtileri durduracağını öğrenmek için daha fazla analiz ve çalışma yapılması gerektiğini de söyledi.

Testlere yaklaşık 43.000 kişi katıldı.Aşının insanların% 90’ından fazlasının Covid-19 yakalanmasını önüne geçebileceğini kanıtladığını söyledi. Şimdiden İngiltere’nin yıl sonuna kadar 10 milyon doz ilerleyen dönemlerde de 30 milyon doz daha BioNTech / Pfizer aşısı sipariş ettiği bildirildi.

Paylaş: