Neşeli Sözlük Nedir?

Neşeli Sözlük; Ebeveyn ve Çocuklar İçin Güvenli Bilgi Kaynağı'dır.

Soru Görüş ve Önerileriniz için

Karadeniz’in gözde şehirlerinden Ordu ve yürek burkan hali.

Merhaba,11 Temmuz 2021 tarihinde yani dün Ordu’nun çok merak ettiğim ve heyecanla gittiğim doğa harikası Boztepe mevkinin inanılmaz şaşırdım ve üzüldüm.

Herkese iyi geceler Fotoğraf@oguzhnpr #ordu #boztepe #teleferik #karadeniz  #blacksea #turkey #memleketordu | Ordu, Teleferik, Manzara

Boztepe beklediğim Karadeniz’in yeşille maviyi buluşturduğu yer olmaktan çıkmış,turizm adı altında resmen doğa katliamı yapılmış bir yer olmuş.

Boztepe Royal 52 (@BoztepeRoyal) | Twitter

Artık ne kadar ağaç kesildi bilmem, ama benim saydığım üç büyük otel ,bir tane otel inşaatı,bir sürü kafe,lokanta,yöreye özgü hediyelik eşya satan dükkanlar,dondurmacı ,mısırcı derken her yer beton yığınına dönüşmüş.

Boztepe'ye 5 Yıldızlı Proje! | Ordu Ulak

Ordu şehrin kalkınması için turizm gerekli mi gerekli de,yapılması gereken doğayı yok mu etmekti.

Allah aşkına insanlar şehrin kalabalığından ,beton yığınından uzaklaşıp bir nebze olsun rahatlamak , mavi ve yeşilin yan yana olduğu bu eşşiz güzelliğe görmek istiyor kim ne yapsın bu kadar yapıyı ,doğa mahvolduktan sonra.

BOZTEPE'YE ŞİMDİ ÇIKMALI - Ordu Büyükşehir Belediyesi

yüzyıllardır yemyeşil duran doğayı mahvetmeye değer miydi?Bunun başka yolu yok muydu?

Bu kadar ağacın kesilmesi iklimi nasıl etkilemiştir?

Hiç sevmem başka ülkeleri örnek vermeyi ama Karadeniz gibi yeşil İsviçre,Avusturya,Andorra’ya bir bakın yeşili bozmadan da turizm yapılacağını,güzelim ülkemin güzelim doğasını bozmadan da bu işin yapılabileceğini yetkililerin bilmesini isterdim.

İSVİÇRE ALPLERİ ve ALSACE ŞARAP YOLU TURU
İsviçre
Taking Education on the Road in Andorra - College of the Rockies
Andorra

Paylaş: