Neşeli Sözlük Nedir?

Neşeli Sözlük; Ebeveyn ve Çocuklar İçin Güvenli Bilgi Kaynağı'dır.

Soru Görüş ve Önerileriniz için

BİTLİS’İN TATVAN İLÇESİNDE DÜŞEN ASKERİ HELİKOPTER KAZASINDA ŞEHİT OLAN ASKERLERİMİZ İÇİN TÜRKİYE YASTA

Bitlis Tatvan kırsalındaki helikopter kazasında 10 askerimiz şehit oldu, 3 askerimiz de yaralandı. Şehit olan askerler arasında 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş da var.11 askerimizin şehit olduğu helikopter kazasıyla ilgili ilk uzman yorumu: Sabotaj yok, pilot inmeye çalışmış açıklaması geldi.

Yeditepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Eray Güçlüer, kazaya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Güçlüer, sabotaj olmadığını, kazanın tamamen teknik arıza nedeniyle yaşandığını bu nedenle de helikopterin çok parçalanmadığını ve yaralı kurtulanlar olduğunu kaydetti.

Bitlis’in Tatvan kırsalı sınırları içerisinde düşen Kara Kuvvetleri Komutanlığına ait Cougar tipi helikopterde, 11 askerimiz şehit oldu, 2 askerimiz ise yaralandı.

BAŞKAN ERDOĞAN’DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bingöl’den Tatvan’a gitmek üzere kalkan askeri helikopterin kaza kırıma uğraması sonucu 10 askerin şehit olduğu, 3 askerin de yaralandığı olayla ilgili Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan bilgi aldı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Milyonları ilgilendiren karar - Son Dakika  Güncel Haberler

SELÇUK BAYRAKTAR’AN DUYGUSAL BİR PAYLAŞIMLA BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

Bitlis’deki helikopter kazasında şehit olan Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş’la ilgili duygulandıran bir paylaşım yapan Selçuk Bayraktar ,şehidimiz Erbaş için ‘Ülkemizin dünyada S/İHA’ların kullanımında bu noktaya gelmesinde rolü çok büyüktü. Kalender, babacan, alçak gönüllü, herkesin ve tüm Mehmetçiğin sevdiği kahraman bir Komutanımızdı.’diyerek taziye mesajı yayınladı.

Selçuk Bayraktar'dan duygulandıran 'Şehit Osman Paşa' paylaşımı

TBMM BAŞKANI ŞENTOP: MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, “Bingöl’den Tatvan’a giden ve askerlerimizi taşıyan helikopterin düşmesi sonucu; şehit olan 9 vatan evladımıza Allah’tan rahmet, yaralanan 4 askerimize de acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun” mesajını paylaştı.

TBMM Başkanı Şentop'tan 19 Mayıs mesajı - Son Dakika Haberleri

Kaynak:Anadolu Ajansı

Paylaş: