Neşeli Sözlük Nedir?

Neşeli Sözlük; Ebeveyn ve Çocuklar İçin Güvenli Bilgi Kaynağı'dır.

Soru Görüş ve Önerileriniz için

Ortadoğu’nun incisi ülkelerinden biri olan Lübnan’dan ve kelime anlamı;

Lübnan bundan 3 binyıl önce,Lübnan’akış mevsiminde gelen bir seyyah olsaydınız,Beyrut sahillerinden üstünüze bakan bembeyaz haşmetle bakan karlı dağları görebilirdiniz ki bugün de öyle…Öyle ki beyaz dağları izler aynı anda denizede girilebilecek hava koşuluna sahiptir ender ülkelerdendir.

Beyazlar ülkesi: Lübnan

Lübnan İbranice kökenli bir isimdir.İsmini 12 ay boyunca erimeyen karlı dağlarından almaktadır.

Zira Arabisan’dan Suriye’ye, Mısır’dan Irak’a bütün bu coğrafyada görebileceğiniz en görkemli görüntüdür.Bu yüzden olacak ki Sami dillerinde beyaz anlamına gelen ” Leben ” bütün bir ülkenin adı olur.Hatta bu şekilde Tevrat’ta 30’dan fazla ayette ismen geçer.

Beyaz ülke: Lübnan

Fenikecede,ibranicede ve Aramicede doğrudan ” Beyaz ” anlamına gelen bu kelime,bugünkü Arapçada belki de kar beyazı renginden dolayı “yoğurt” anlamına gelmektedir.krem peynir ” labne” ise tahmin edileceği üzerine bir tesadüf değildir.Lübnan’ın kelime kökeni buradan gelmektedir.

Yakın zamana kadar barşın hakim olduğu Lübnan’da siyasi karışıklık yaşanmaktadır.

Lübnan'da Kovid-19 nedeniyle uygulanan OHAL marta kadar uzatıldı - Son  Haberler

Lübnan Kültürü ve tarihsel zenginliği açısından mutlaka görülmesi ya da araştrılmaya değer ülkelerdendir.Ayrıca yapılan karşılıklı anlaşmalar sonucu Türkiye’den Lübnan’a vizesiz seyehat edilebilmektedir.

Lübnan'da turizm beklentisi Noel dönemi için arttı | ŞARKUL AVSAT

Paylaş: